4/22/2014

Judith McNaught - Mutluluk (Sequel #3)

0


Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra'ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Ian Thornton'ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth Cameron, dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelenmiştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği Ian'ı yaralayarak kayıplara karışınca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikanesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth'e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı adeta bir meta gibi açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. Çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Ian Thornton'dır.
Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Thornton'la aralarındaki aşk kıvılcımı aleve dönüştüğü halde, yanlış anlamalar yüzünden birbirlerini incitip yaralamak zorunda kalırlar. 

                                                    ❣   ❣   ❣


 Evet,bir Judith McNaught kitabının daha sonu ve ben bağırarak ağlamak istiyotum.Onun kitapları ve yazım tarzı o kadar harika ki ben kitapların bitmesini hiç istemiyordum. :(

Bu kitapda da diğerlerinde olduğu gibi zoraki bir evlilik ve sonunda aşk var. ;)

Kitabın konusu harika.Zaten her zaman derim,seri tarzı kitapları bu yüzden severim.Konuları çoğu zaman hep aynı olur.Burada da öyle.

Elizabeth'i ilk başlarda biraz suçladım.O kulübeye girer girmez ve Ian'ın orada olduğunu görür görmez geri dönmeliydi.Ama o kalmayı seçti.Zaten geri dönmeseydi sonradan bir araya gelmeleri ve evlenmeleri için hiç bir ortam sağlanmazdı ya,o ayrı mesele. ;)

Ian ilk anlatıldığında bana kumarbaz,kadın düşkünü,çalışmakla arası olmayan biri gibi geldi bana.Ne bileyim işte negatif bir izlenim bıraktı bende.Açıkcası yazarımızın böyle bir karakteri baş karakter yapmasına biraz bozulmuştum.Bana fazla basit gelmişti.Ama sonra onun neler yaptığını,aslında kimin torunu olduğunu ve nasıl bir insanı baş karakter olarak tanıdığımızı görünce düşündüklerimden pişman oldum. :)

Bu kitapta da sabrın her şeyin çözümü olduğunu anladım.Ama burada daha çok acı ve dışlanma vardı ve bu insanın canını diğerlerinden fazla yakıyor sanki. :/

Bu kadar.Okunmalı mı?Kesinlikle. :)

buradan

İndirmek için pembe kitab'a tıklayın. :)

Logo Design by FlamingText.com

0 yorum:

Yorum Gönder

Seymen. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kitapların tozunu alan canlar :)