5/18/2015

Julia Quinn-Rüyalar gerçek olsa-Bridgertons #4 (kitap yorumu)

0
Herkes Colin Bridgerton’un Londra’daki en çekici erkek olduğunu biliyordu…

“Günümüzün Jane Austen’ı.” Jill Barnett
“Tam anlamıyla kusursuz bir hikâyeci.” Publishers Weekly

Penelope Featherington en yakın arkadaşının ağabeyine âşık olmuştur. Ömrünün yarısını onu uzaktan izleyerek geçiren Penelope, onun hakkındaki her şeyi bildiğini düşünmektedir, ta ki en gizli sırrını öğrenip aslında genç adamı hiç tanımadığının farkına varana dek.
Colin Bridgerton tutkuları ve unvanları yüzünden içten içe ağabeylerini kıskanan, Leydi Whistledown’ın Cemiyet Gazetesi’nde ne kadar yakışıklı olduğuna dair yaptığı yorumlar dışında dünya üzerinde kalıcı hiçbir şey bırakamadığından şikâyet eden gözde bir bekârdır. Hayatın sıradanlığından yorgun düşmemek ve annesinin evlilik konusundaki ısrarlarından kurtulmak adına sık sık ülke dışına seyahatler yapmaktadır. Fakat bu kez Londra’ya geri döndüğünde hayatında bir şeylerin değişmiş olduğunu keşfeder - özellikle de Penelope Featherington’un! Penelope’nin de kendine sakladığı bir sırrı vardır. Colin bu sırrı öğrendiğinde bunu bir tehdit olarak mı görecektir, yoksa bu sır ne olursa olsun mutlu sonu etkilemeyecek midir? Bir kitap daha bitti!
Hey hoo,aferin bize,ho ho ho!
Tamam,herneyse duralım artık.
Penelope Featherington
Ablamla okuduğum Julia Quinn'in dördüncü kitabıydı.Çok ama çok güzeldi.Bir kere okuduğumuz Bridgerton serisi kitaplarının en eğlencelisi olduğunu söyleyebilirim.Bence çok güzel.Kesinlikle okunması gereken bir kitap. :)

Bence Bridgerton serisindeki erkeklerin hepsinden daha anlayışlısı ve akıllısı Colin.Öyle işte,çünkü o bir kere neşeli biri.Herkesi nasıl mutlu edeceğini biliyor ve bir kere onun sinirlendiğini gören pek de olmadı. :)
Penelope çok tatlı bir kız ve beni çok sinirlendirerek evde kaldığı gerçeğini kabul ediyor ve kabus gibi bir annesi var.Sinir kadıın!Ondan nefret ediyoruuum! :/ :)

Bu kitapta Leydi  Whistledown'un kim olduğunu öğreniyor ama ben okumayanlar arkadaşlar için bir iyilik edip spoiler vermiyorum.Ama okumayanların öğrendiklerinde çok şaşıracaklarına eminim. :)

Kitaba puanım 5.Sizin de okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Sanırım söyleyeceklerim bu kadar,çok kısa oldu ama böyle olması gerek,böyle güzel bir kitap için söylenecek pek de bir şey yok bence.Hoşça kalın.Keyifli okumalar! :)
Logo Design by FlamingText.com

0 yorum:

Yorum Gönder

Seymen. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kitapların tozunu alan canlar :)