7/12/2014

Kitap tanıtımı-Kimberley Freeman-Kır çiçeği tepesi

0

Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir...

1929 yılında Glasgow'da yaşayan genç, güzel Beattie'nin büyük hayalleri vardır, ta ki evli sevgilisi Henry'den hamile kalana kadar... Çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londra'ya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır.

Tam seksen sene sonra kader, Beattie'nin torunu Emma'ya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma, geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralya'ya dönmek zorunda kalır. Büyük annesinden ona kalan çiftliğe vardığında, tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma, geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyük annesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir.

Kır Çiçeği Tepesi, yalnızca iki kadının hikâyesini barındıran yürek burkan bir roman değil, ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt.

"Romanın gücü, Freeman'ın oluşturduğu karakterlerin yanı sıra aşk, nefret ve utancı nasıl işlediğine de dayanıyor. Hem Beattie hem Emma kendilerini yeni bir hayata başlarken buluyor. Okuyucuları kâh neşelendiren kâh üzen de bu kadınların hikâyesidir."
-Publishers Weekly-


Çok garip bir gizem hikayesi.Kimberley Freeman'ın Kır çiçeği tepesi isimli kitabı sadece iki kadının yürek burkan hikayesinden bahs eden bir roman değil,okunması gereken ve insanın elindeki güzü ve bu güzü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt,Özet'de de yazıldığı gibi.Bence bu kitap denenmesi gereken garip ama eğlenceli, komik ama kederli bir hikaye.Hem ben bu kitabın pdf'sini ayağınıza kadar getirdim.Bir deneyin. :)

Kim nasıl isterse yapsın ama bence bu kitap denenmesi gereken gizemli bir hikaye.Denemek isteyenler için aşağıda kitabı okuma seçeneklerini sunacağım.Kimseyi zorlamam,kim nasıl isterse öyle yapsın ama ben sadece tavsiye ediyorum,okumamış bile olsa hikayenin nasıl olduğu az çok özetten tahmin ediliyor.Ne dersiniz,denemeye değer mi? :)

Okumak isteyenleri fazla bekletmeden hemen kitabı okumak için olan iki seçeneğe ve kitap bilgilerine geçeceğim.Biliyorsunuz ki, kitabı satın almak isteyenler için kitabın kategorisi,yayınevi ve en önemlisi de fiyatı çok önemlidir.Bu yüzden bakmadan almayın derim. :)

Kitap bilgileri
Kitap ismi:Kır çiçeği tepesi
Orjinal ismi:Wildflower Hill
Yazar ismi:Kimberley Freeman
Kategori:gizem,roman dizisi
Yayınevi:Arkadya yayınları
Fiyat:13,68 TL(KDV Dahil)


Kitabı indirmek için buraya tıklayın.
Kitabı satın almak için buraya tıklayın. 

İyi okumalar! :) 
 
Alida Marmaris0 yorum:

Yorum Gönder

Seymen. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kitapların tozunu alan canlar :)