9/13/2014

Sarah Jio - Böğürtlen Kışı (Kitap tanıtımı)

2

"Canım Daniel'ım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum."

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel'ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel'ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera'yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…

Böğürtlen Kışı aşkı, umudu ve umutsuzluğu derinden anlatan muhteşem bir kitap. Bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız.
Yeni kitaplar paylaşmayı severim hep.Bu defa da her kesden duyduğum ve merak ettiğim bir kitabı paylaşayım dedim.Daha okumadım ve okuyunca emin olun yorumu mutlaka gelecek. :) Hayata bakış açınızı değiştirecek harika bir kitap bence.Logo Design by FlamingText.com

2 yorum:

  1. Özlem Karadeniz14:05

    Okuduğum romanın içinde kaybolma gibi bir huyum var.. Okurken Vera gibi bunalıma girerim ben.. o yüzden çok kısa bir sürede okuyup bitirmem lazım :)

    YanıtlaSil
  2. Evet,bunalım çok fena bir durum. Sonu kötü bitmesin de,her türlü kitap bence güzel. :)

    YanıtlaSil

Seymen. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kitapların tozunu alan canlar :)