10/09/2014

Book challenge tag (Aslı Seymen :) )

8
Herkese günaydın. :) Dün bir şey paylaşmadık,çünkü misafirlik falan derken anca blog yazılarına ve yorumlara bakabildik.Bir şey düşünüp de paylaşmak için fazla yorgunduk.Ama dün son anda gördüğüm üzere mimlenmişiz. :)

Üşengeç Kızın Kitaplığı'na çok teşekkür ediyorum bizi mimlediği için. :) Onun cevaplarını okurken hem çok eğlendim,hem de yeni bir sürü kitap keşfettim. :)Şimdi geçelim benim mimime. :)

1.İlk Hayranlığım: Jane Graves - Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar.
Aslında hepiniz Harry Potter ya da Vampir Akademisi dememi beklerdiniz belki,ama değil.İlk okuduğum ve hayranlığını,etkisini uzun süre üzerimden atamadığım kitap Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar'dı.Konusu tam benlikti ve aşk romanlarına da fantastik romanlar kadar ilgi duyduğumu bu kitapla keşfetmiştim. :)


2.Favori Serim: Vampir Akademisi ve Harry Potter. :)Aslında bunun cevabı için çok düşündüm.Ama bir türlü karar veremedim.Benim için ikisi de harika ve vazgeçilmezler. :)

Harry Potter çocukluğum gibi.Sanki hiç bitmeyen,her okuduğumda orada olan çocukluğum.Vampir Akademisi de gençliğim.Kitaplarını her açtığımda yaşadığım gençlik. Ne eğlenceli değil mi? :)3.Favori Kitabım: Fatih Murat Arsal - Yalnız Gözlerin İçin


Bu kitapta ağladığım kadar başka bir kitapta ağlamadım ben.Yani aslında FMArsal'ın diğer kitaplarından o kadar da farkı yoktu.Ama okuyanlar bilir,hem bu 4 kafadar,hem de özellikle Tahir beni hep korkuturdu.Ama o kadar değişik biriyle karşılaştım ki kitapta,kendimi bir türlü tutamadım.Neyse,anlatmaya başlarsan tüm kitabı yorumlarım.En iyisi ben susayım. :)
4.Favori Erkek Karakterim: Vampir Akademisi - Dimitri Belikov
Bu kararı verene kadar canım çıktı yaa.Aslında Judith McNaught'un Düşler Krallığı kitap karakteri Royce da favori olurdu ama,olmadı. :) Dimitri kitapta da,filmde de,Vladimir Akademisinde de bir Tanrı. :)


4.Favori Kadın Karakterim: Harry Potter ve Melez Prens - Ginny Weasley ;)
Şimdi siz diyeceksiniz ki,bu nedir ya,kısır döngü gibi hep aynı kitapların etrafında dönüyon.Ama ne yapayım,yani ben bir sürü kitap okudum ama hiç biri bu saydıklarım kadar beni etkilemedi.Tamam,belki bir kaç soru daha olsaydı yine başkalarını da eklerdim ama,ne yapabilirim kiii? :)

Ginny Weasley,özellikle Melez Prens'de kitap ve filmde benim en sevdiğim karakter.O kadar Harry'ye hayran ol sen yıllarca,sonra başkalarıyla çıkıp çocuğu tınlama.Bence bilmeyerek Ginny gerçek bir taktik uygulamış burada. :)Aslında 20 blogu mimlemeliymişiz ama ben yazana kadar zaten bir sürü blog yazmıştır bu mimi.O yüzden kimseyi mimlemiyorum,ama aynı zamanda her kesi mimliyorum.Gören kitap blogları,arkadaşlarım,söz sizde. :)

Okuduğuz için teşekkürler. :)

Logo Design by FlamingText.com

8 yorum:

 1. Çok eğlenceli bir mim olmuş! :))
  VA'da 3. Kitapta kaldım ya bi 4.sünü okuyamadım çok da heyecanlı bitmişti oysa ki :(
  FMAnın kitaplarıda çok tutuldu ama sadece aşk olunca konusu emin olamadım okumak için hangisiyle başlamamı tavsiye edersin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet,yaparken çok eğlendim ben de. :)

   VA bence hemen bitirilmesi gereken bir seri,bırakma. :)

   FMArsal kitabının ilkinden başla,Zoraki Koca Şahane Gelin 1. Kitap olarak istersen var,alabilirsin.Ama e book olarak istersen sitede var.Fatih Murat Arsal etiketinde tüm kitapları bulunmakta.Kırık link olusa bildir. :)

   Ben mimlenmeyi çok seviyorum ya,sık sık mimleyin beniii. :)

   Sil
 2. ya ne çok okumadığım var , bu mimler sayesinde farkediyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mim iyidir,candır. :) Bir sürü kitap öneririm sana,ama kitap zevkimiz uyar mı bilmem ki? :/

   Sil
  2. Sen fantastik canavarısın şaşırmadim hiç cevaplara :)

   Sil
  3. Eveeet, böyle mime can kurban. Sık sık mimleyin beniiii. :)

   Sil
 3. yalnız gözlerin için okucam. misafirliğe mi gidiyonuuuz yaaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ohooo çoktan döndük biiiz. :) Oku oku,güzeldir o.Ama YGİ'den başlama sen. :) O ilk değil. :)

   Sil

Seymen. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kitapların tozunu alan canlar :)