6/16/2014

Tess Geritsen-Cerrah

0Tess Gerritsen tıpkı kahramanının neşterini kullandığı gibi kalemini ustaca oynatıyor.

Bu romanın her satırından kan sızıyor... Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor.

Dr. Catherine Cordell Savannah'da seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston'dadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir.

Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsen'in insan bedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbi gerilim romanlarından beşincisi olan "Cerrah", inandırıcı kahramanları, sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türü sevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman.
Gerçekten kanımı donduran bir roman.Her sayfada kitabı okuma isteğim daha da arttı.Kitaba bağlandım adeta.Sonlarına yaklaştıkça artık Cerrah'ın kim olduğunu öğreneceğimi düşünüp daha da sabırsızlanıyordum.Sonunda kim olduğunu öğrendiğimde bütün tahminlerimin ötesinde biri olduğu ortaya çıktı.(Kim olduğunu söylemeyeceğim.)


Bu kitabı bitirdiğimde içimde diğerlerinin okumaya dair olan istek daha da arttı.Ve diğer kitapları okumak için hemen interneti taradım.Sonunda Çırak isimli kitabı indirdim ve hemen okumaya başladım.

Kitapta Anderew Kapra'nın Savannah'ta işlediği cinayetleri Boston'da devam ettiren Cerrah,ana hedefi olarak Andrew Kapra'nın Savannah'tai kurbanı Dr. Catherine Cordell'i seçiyor.Hedefine ulaştığında,bundan sonra peşinde olacağı yeni kurbanını,yani Jane Rizzoli'yi seçiyor.Cerrah'ın yaptıkları Jane Rizzoli'nin ellerinde asla silinmez yara izleri bırakıyor.Bundan sonra Jane Rizzoli,Catherine Cordell'in yaşadıklarını yaşayacak.Her gece yatarken kapıları ve pencereleri sımsıkı kilitleme ihtiyacı duyacak,dolaplarını her gece yatarken kontrol edecek.Ama artık Catherine Cordell yalnız değil.Onu çok seven eşi Boston ajanı Thomas Moore onun yanında.Fakat Jane Rizzoli bundan sonra yalnız devam etmek zorunda.Onun yanında olan arkadaşı ise şimdi eşinin yanında olmak zorunda.

Gerçekten sürükleyici bir kitap,okumanızı şiddetle tavsiye ederim.Gerilim,heyecan,polisiye meraklısı olanlar için vazgeçilmez. :)

https://www.mediafire.com/?qqd5u8qvwctfrqv

İndirmek için   Pembe kitap'a tıklayın. :)Alida Marmaris

0 yorum:

Yorum Gönder

Seymen. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Kitapların tozunu alan canlar :)